I FESTYN INTEGRACYJNO-SPORTOWY

Z przykrością stwierdzamy „było, minęło”. Ale od początku…

W sobotni poranek uczniowie, nauczyciele i rodzice spotkali się na boisku szkolnym naszej szkoły, by uczestniczyć w I Festynie Integracyjno – Sportowym połączonym z uroczystym otwarciem Miasteczka Ruchu Drogowego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się burmistrz Goleniowa Robert Krupowicz, Państwo Grażyna i Stanisław Kruszyńscy,  ks. Proboszcz Wacław Nowak i przedstawiciele policji. Po przywitaniu wszystkich przez dyrektor Beatę Majdak i krótkich przemówieniach nastąpił oficjalny akt otwarcia Miasteczka – przecięcie wstęgi. Następnie burmistrz Robert Krupowicz udowodnił własnym przykładem, że boisko jest świetnie przygotowane i wtedy to, w ślad za nim ruszyli uczestnicy zajęć  Karty Rowerowej prowadzonych przez p. Małgorzatę Zajko.

Po ceremonii nadszedł czas zabawy. Pośród wielu stacyjek znalazły się bule, opony, przeciąganie liny, rzut do kosza, wożenie taczkami, strzały na bramkę, siatka ręcznikowa, gumizela, skok w workach, wyścig narciarski, szyszki czy rajtki. Artystyczne dusze mogły pokazać talent malując na płytach oraz sztalugach w  plenerze malarskim. Nie zabrakło miejsc do odpoczynku w strefie relaksu lub malowaniu twarzy. W naszej szkole ważne jest dla nas by uczyć przez doświadczanie, więc  zaprosiliśmy ratowników WOPR z wyszkolonymi psami, terapeutkę dogoterapii – naszą koleżankę       z pupilami  oraz ratownika medycznego.

Nie obyło się bez słodkiego akcentu- przepysznego ciasta i popcornu oraz herbaty czy wody z cytryną przygotowanych przez Radę Rodziców. Jesteśmy znani również z tego , że pomagamy , dlatego zorganizowaliśmy kiermasz „Uwolnij książkę” i zdobyte fundusze przekażemy na dziecięcy oddział dziecięcy goleniowskiego szpitala.

Nasze zmagania zakończyły mecze piłki siatkowej i nożnej, w których brali udział również rodzice, oraz gry i zabawy dla klas młodszych.

Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, obsłudze, nauczycielom i pomocnikom.

I cóż…. Możemy tylko powtórzyć: z przykrością stwierdzamy „było, minęło”

Data dodania: 2018-10-17 13:41:08
Data edycji: 2018-10-17 14:25:59