PODSUMOWANIE MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU ARTYSTYCZNEGO

pod honorowym patronatem STOWARZYSZENIA UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU W GOLENIOWIE

we współpracy z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Goleniowie

Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych z terenu województwa zachodniopomorskiego w dwóch kategoriach: klasy I-III oraz IV –VII. Celem konkursu było: promowanie wartości rodziny wielopokoleniowej w życiu każdego człowieka, zachęcanie do aktywnego spędzania czasu wolnego z babcią i dziadkiem, zainteresowanie się historią swojej rodziny, rozwijanie inwencji twórczej, wrażliwości i zdolności artystycznych u dzieci. Prace złożone na konkurs oceniało specjalnie powołane jury (składające się z 3 nauczycieli z SP4 Goleniów i 3 członków ze Stowarzyszenia Uniwersytetu III Wieku), które miało bardzo trudne zadanie, ponieważ prace były bardzo ciekawe, kreatywne i wzruszające. Komisja wyłoniła 12 laureatów i 13 wyróżnionych.

Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień zostało zorganizowane w dniu 17 kwietnia 2018r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Goleniowie. W części artystycznej wystąpiła uczennica z SP4 Goleniów Weronika Bajorek, grając na harmonijce ustnej utwór pt. „Dni, których nie znamy”, a następnie swoje wiersze wyrecytowali wyróżnieni i nagrodzeni w konkursie. Nie zabrakło także gratulacji dla opiekunów-nauczycieli, którzy przygotowali uczniów do konkursu. Były to panie: Urszula Zajda, Beata Andrysiak, Agnieszka Morawska, Karolina Balcerzak, Krystyna Gradzik, Edyta Kucal, Beata Siedlecka, Dorota Baczewska, Bogumiła Olejnik, Danuta Kwaśniewska, Katarzyna Paczkowska, Marta Maziarz, Dorota Gurgul.
Wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom dziękujemy za wykonanie pięknych prac, serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.
Dziękujemy także Stowarzyszeniu Uniwersytetu III Wieku w Goleniowie za objęcie konkursu honorowym patronatem, a Pani dyrektor Anicie Jurewicz i pracownikom za gościnę i przygotowanie pokonkursowej wystawy prac w bibliotece.

Organizatorzy:
Elżbieta Prażuch SP4Goleniów