PROJEKT EDUKACYJNY UNICEF W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 4 W GOLENIOWIE

Czas trwania od  01.12.2018r. do 28.02.2019r.

Uczestnicy projektu: Klasy: 2A, 4A,4C,4D,4E,4F,4H,5A,5E,5F,6A,7B,8A,8B,8C.

Celem projektu było:

- kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,

- pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,

- zebranie środków na ratowanie życia dzieci w najbiedniejszych krajach świata.

Projekt składał się z następujących etapów:

1.Edukacja o problemie szczepień dzieci na świecie – uczniowie poznali problemy dzieci z krajów rozwijających się, dowiedzieli się o problemie dostępu do szczepień. W oparciu o materiały dydaktyczne UNICEF (filmy, prezentacje, zdjęcia, plakaty) nauczyciele przybliżyli uczniom sytuację ich rówieśników z innych części świata.

1. Podróż przez kraje - dzieci podczas zajęć wybrały kraj, z którego pochodziła ich laleczka. Zebrali jak najwięcej informacji o geografii kraju, a także o jego mieszkańcach: zwyczajach, kulturze, itp. Wykonali plakat i projekt laleczki.
  2. Przygotowanie laleczek - w oparciu o szablon dzieci przygotowały wspólnie z wychowawcami, nauczycielami i rodzicami oraz dziadkami swoje charytatywne laleczki, które przyozdobili w sposób odpowiadający kulturze kraju, który wcześniej wybrały.
  3. Wystawa laleczek w szkole - 18-28 I 2019r. Laleczki z różnych stron świata np.: Polski, Anglii, Nigerii, Hiszpanii, Japonii, Ukrainy, Brazylii, Chin można było podziwiać na wystawie przy stołówce szkolnej. Przepięknie wykonane lalki wzbudzały zainteresowanie wśród społeczności szkolnej.

5.Dzień Wszystkich Kolorów Świata - 23 - 24 I 2019r. - uczniowie w geście solidarności ze swoimi rówieśnikami założyli elementy stroju w kolorach: zielonym, czerwonym, niebieskim lub żółtym. Odbyła się wystawa i prezentacja (laleczki i plakaty). Wszyscy zaproszeni rodzice mogli podziwiać efekty pracy dzieci. Laleczki można było później kupić (po feriach zimowych również).
Dochód ze sprzedaży laleczek to 519 złotych.

Wszyscy uczestnicy projektu: nauczyciele, dzieci, rodzice i dziadkowie całym sercem zaangażowali się w działania przez co przyczynili się do poprawy losu setek tysięcy dzieci na świecie, które otrzymały szczepionki ratujące ich życie.

Nauczyciele  najbardziej zaangażowani w projekt: Jolanta Wesołowska, Joanna Grot, Irmina Hendel, Urszula Maciejczuk-Tytus, Joanna Jurczak, Maciej Kawiak, Justyna Amroziewicz, Monika Hanuszkiewicz, Małgorzata Kowalczyk, Ewa Leszczyńska, Marek Teca, Joanna Domalewska, Agata Bienioszek, Żaneta Bogdańska, Anna Gołębiowska, Joanna Gutsche, Małgorzata Zajko,

Uczniowie najbardziej zaangażowani w projekt: Anna Kamchatna, Wiktoria Fajfrowska, Marcel Mituła, Wiktoria Wierzbicka,  Wiktor Jarzyna, Maksymilian Paluszkiewicz, Dawid Wierzbicki, Nikola Brzezińska, Maksymilian Król, Natalia Jura, Emilia Ogórska, Natalia Chomont, Piotr Frontczak, Natasza Budka, Paulina Kontowska, Hania Milińska, Pola Dziedzic, Anastazja Kogut,  Wiktoria Pietroń, Weronika Kochanek, Alan Puzanow, Malwina Celińska, Bartosz Sybidło, Natalia Lepczyńska, Weronika Szczepańska , Maja Zuska, Zuzanna Lisicka, Hania Gromadzka, Adrian Kubiś, Marcel Dobrodziej, Kasia Kowalska.

Data dodania: 2019-03-28 12:08:19
Data edycji: 2019-03-28 12:13:51