Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Doradztwo zawodowe

Doradztwo zawodowe

 

DORADZTWO ZAWODOWE

 

Współczesny rynek edukacji i pracy charakteryzuje się ciągłymi zmianami. Globalizacja gospodarki, postęp informatyczny, technologiczny, wzrastająca liczba informacji dotycząca zawodów  i dróg kształcenia, mogą powodować trudności w przystosowaniu się do tych zmian. Odpowiadając na potrzeby dzieci i  młodzieży uczącej się w naszej szkole  podejmujemy stale szereg działań w ramach doradztwa zawodowego.

 

Drogi Uczniu, wybór zawodu  nie jest łatwym zadaniem, musisz zebrać jak najwięcej informacji, aby dobrze przygotować się do podjęcia tak ważnej decyzji. Wybierając zawód zacznij od siebie, poznaj swoje cechy charakteru, zastanów się jakie wartości cenisz, jakie masz zdolności, umiejętności, mocne strony, co Cię interesuje oraz jakie predyspozycje posiadasz do wykonywania określonego zawodu. Ważne jest również Twoje zdrowie i motywacja. 

Przed Tobą bardzo ważna decyzja.

Nie będziesz sam.  Wspomogą Cię rodzice, wychowawca, pedagog szkolny oraz doradca zawodowy.

Jednak - wybór należy do Ciebie!

A działania w zakresie doradztwa zawodowego w szkole pomogą Ci w rozwijaniu Twoich zainteresowań oraz w zaplanowaniu ścieżki edukacyjnej i zawodowej.

Zapraszam do współpracy oraz na konsultacje do sali 310 na II piętrze:

we wtorki: 2, 3 lub 4 lekcja
w środy: 3, 4, 5, 6 lub 7 lekcja

 

Poniżej propozycje zadań, testów, filmów do obejrzenia i zrobienia w domu:

 

Filmy animowane dla uczniów klas 1-3 oraz 4 -8:

https://doradztwo.ore.edu.pl/filmy-animowane-o-wyborze-szkoly-i-zawodu/

 

Filmy o kształceniu i doradztwie zawodowym dla klas 4-8:

https://doradztwo.ore.edu.pl/pozostale-filmy/

 

Testy  i narzędzia diagnostyczne

https://doradztwo.ore.edu.pl/narzedzia-diagnostyczne-dla-doradcow-zawodowych/

 

Dodatkowe ćwiczenia:

Testy, które wspomagają proces poznawania siebie:

https://drive.google.com/file/d/1_tk2ZSGptPol7t73FscTSvWQrpRCPzOu/view?usp=sharing

Test na samoocenę online: sprawdź, jak bardzo pewny siebie jesteś (rozwojdopotegi.pl)

 

Test temperamentu:

https://drive.google.com/file/d/16tZWcdSxUYFExCBUjbOF-muaJqgDO-4O/view?usp=sharing

 

Filmy, które warto obejrzeć:

https://www.youtube.com/watch?v=jyQL5DzJHRE

https://www.youtube.com/watch?v=sxdHZi57eNo

 

Przeczytaj artykuł klikając w poniższy link. Zapoznaj się z nimi i zastanów się -

-może w przyszłości chciałabyś/chciałbyś wykonywać jeden z tych zawodów?

https://doradcazawodowy.eu/pracownicy-poszukiwani-w-2020-roku/

 

Strona internetowa Zespołu Szkół nr 1 w Goleniowie:

Kierunki kształcenia - Zespół Szkół Nr 1 w Goleniowie (zs1goleniow.edu.pl)

 

Port Lotniczy Szczecin-Goleniów im. NSZZ Solidarność

W poniedziałek – 13 listopada, uczniowie klasy 8a i 8b w ramach zajęć z doradztwa zawodowego zwiedzali Port Lotniczy Szczecin – Goleniów im. NSZZ Solidarność. Celem wycieczki było zapoznanie młodzieży się ze specyfiką pracy na lotnisku i jego funkcjonowaniem. Naszym przewodnikiem była pani Beata Szklar ze Służby Granicznej lotniska. Na początku wycieczki przeszliśmy odprawę przez bramkę, wykrywającą metalowe przedmioty i prześwietlającą bagaż. Po zakończeniu odprawy obserwowaliśmy lądowanie i start samolotu z Warszawy i do Warszawy. Później spotkaliśmy się z pracownikami straży pożarnej lotniska, byliśmy w wozie strażackim. Następnie obserwowaliśmy i uczestniczyliśmy w pokazie robotów pirotechnicznych. Widzieliśmy przedmioty, których nie wolno przewozić z innych krajów.

Spotkanie ze służbami granicznymi i celnymi dostarczyło ósmoklasistom dużo ciekawej wiedzy na temat kontroli granicznych i celnych na lotnisku.

Wycieczka była bardzo atrakcyjna i zrobiła na młodzieży ogromne wrażenie.

 

Elektro- automatyk okrętowy

W poniedzaiałek 30 listopada w ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie klas 7 i 8 spotkali się z panem Miłoszem elektro– automatykiem okrętowym.

Pan Miłosz przedstawił swoją ścieżkę edukacyjno– zawodwą. Opowiedział o bezpieczeństwie i zasadach BHP na statku, o plusach i minusach pracy na morzu, o móżliwościach zatrudnienia jako elektryk w różnych firmach, w tym również na lądzie. Podzielił się swoimi ciekawymi i niezwykłymi doświadczeniami, zabrał nas w różne zakątki świata. Zachęcał młodzież do nauki, do pracy i do realizacji swoich marzeń. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali wykładu, śledzili przygotowaną prezentację i zadawali wiele różnorodnych pytań.

Mamy nadzieję, że spotkanie z panem Miłoszem skłoni młodzież klas siódmych i ósmych do zastanowienia się nad ważnym dla nich pytaniem: „Co dalej po szkole podstawowej?”.

 

DNI OTWARTE IKEA INDUSTRY GOLENIÓW

 Dnia 24 października 2023 r. w ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie z klasy 8A uczestniczyli w DNIACH OTWARTYCH IKEA INDUSTRY w GOLENIOWIE. W czasie wycieczki poznaliśmy nowoczesne linie technologiczne związane z produkcją mebli. Obserwowaliśmy prace ludzi, maszyn, robotów, organizację pracy. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną dotyczącą historii powstania oraz obecnej działalności firmy IKEA. Uzyskaliśmy cenne informacje dotyczące praktyk uczniowskich w zawodzie stolarza i kucharza. Dowiedzieliśmy się o możliwościach i warunkach rozwoju w firmie.

Zakład Aktywności Zawodowej

10 października 2023 r. grupa uczniów z klasy 4a, 4b, 4c, 5c, 7a, 7b i 8a była na wycieczce w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Goleniowie. Uczniowie odwiedzili różne działy zakładu, zobaczyli na czym polega praca, jakie czynności trzeba wykonać, żeby powstała np. gąbka, mata na deskę do prasowania, kubek z wymarzonym obrazkiem. Dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających cieszyła się siłownia oraz łóżko wodne. Miłym akcentem na koniec naszej wycieczki było ognisko i kiełbaski.

 

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Goleniowie

22 marca  grupa uczniów z klasy 2a, 2b oraz 2c w ramach zajęć projektowych z doradztwa zawodowego wybrała się na wycieczkę do Powiatowej stacji Sanitarno- Epidemiologicznej                    w Goleniowie, czyli sanepidu. 

Uczniowie poznali zakres zadań i obowiązków pracowników, dowiedzieli się, że sanepid zajmuje się  badaniem czystości wody w naszym mieście i w regionie oraz kontrolą czystości przedszkoli, szkół, szpitali, itp. W tym dniu jest obchodzony Światowy Dzień Wody, więc celem spotkania było zwiększenie świadomości uczniów na temat znaczenia wody dla życia i zdrowia jak również zapoznanie się z rolą Inspekcji Sanitarnej w nadzorze nad jakością wody przeznaczonej do codziennego spożycia.

Dziękujemy za serdeczne przyjęcie i przekazanie nam wielu cennych informacji.

 

GIEŁDA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

 

            16 marca 2023 r. nasi ósmoklasiści uczestniczyli w Giełdzie szkół ponadpodstawowych. Celem giełdy było poznanie oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych w regionie oraz ułatwienie młodzieży podjęcie decyzji dotyczącej dalszej ścieżki edukacji.

            Ofertę edukacyjną oraz prezentacje przedstawiło 10 szkół ponadpodstawowych,  były to: Zespół Szkół nr 1 w Goleniowie, Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Nowogardzie, Szkoła Branżowa  I stopnia nr 1 w Goleniowie, Publiczne Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół Prywatnych w Goleniowie, Technikum Informatyczne SCI w Szczecinie,  Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Szczecinie, Technikum Ekonomiczne im. rtm. Witolda Pileckiego w Szczecinie i Liceum nr 3 w Szczecinie, Zespół Szkół nr 2 im. Władysława Orkana w Szczecinie oraz Zespół Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie:)

 

Absolwentki naszej szkoły           

W poniedziałek, 13 marca gościliśmy absolwentki naszej szkoły: Marię Ślaską oraz Maję Rucińską. Marysia obecnie uczęszcza do Zespołu Szkół im. M. Rataja w Gościnie - jest uczennicą 1 klasy o profilu straży granicznej. Maja jest uczennicą 2 klasy o profilu policyjnym I  Liceum Ogólnokształcącego im. ppor. Emilii Gierczak w Nowogardzie.

            Dziewczyny w bardzo interesujący sposób zachęcały ósmoklasistów do swoich wybranych szkół. Opowiadały o przedmiotach, o przygotowaniach do zdobycia zawodu, matury, o swoich nauczycielach, kołach zainteresowań. Uczniowie zadawali wiele pytań. Spotkanie minęło w bardzo przyjaznej atmosferze. Wizyta starszych koleżanek miała na celu skłonienie ósmoklasistów do refleksji na temat wyboru szkoły ponadpodstawowej i zawodu.

            Bardzo dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych i zawodowych.

 

Wycieczka do Urzędu Miasta i Gminy w Goleniowie

 

 W listopadzie uczniowie klasy 8 c mięli okazję poznać wymagania i predyspozycje potrzebne do pracy w Urzędzie Miasta i Gminy w Goleniowie. Zwiedzanie rozpoczęli od sali konferencyjnej, na której obejrzeli prezentację dotyczącą funkcjonowania Urzędu Miasta i Gminy w Goleniowie. Po prezentacji uczniowie mieli możliwość przyjrzenia się pracy w poszczególnych wydziałach. Ósmoklasiści odwiedzili  również Zastępcę Burmistrza Gminy Goleniów pana Tomasza Banacha.

Wycieczka miała na celu pogłębić wiedzę uczniów z zakresu przedmiotów zawodowych oraz ukierunkować ich zawodowo. Młodzież uzyskała cenną wiedzę na temat możliwości zatrudnienia w instytucjach państwowych oraz możliwościach rozwoju zawodowego.

Dziękujemy Zastępcy Burmistrza Gminy Goleniów panu Tomaszowi Banachowi, pani Dorocie Dyc oraz pracownikom Urzędu za miłe przyjęcie i przekazanie wielu przydatnych informacji.

IKEA  Industry Poland - wycieczka zawodoznawcza

 

Dnia 24.10.2022 r. uczniowie klasy 8a zwiedzali fabrykę mebli IKEA Industry Poland w Goleniowie. Młodzież oglądała hale produkcyjne, obserwowała pracę ludzi, maszyn, robotów, poznała proces tworzenia mebli. Uczniowie zapoznali się z historią powstania firmy,  z jej działalnością,  z ofertą.  Być może ktoś z naszej wycieczki będzie w przyszłości pracownikiem IKEI Industry Poland w Goleniowie? Serdecznie dziękujemy  za zaproszenie.

Spotkanie z absolwentką naszej szkoły

We wtorek, 10 maja gościliśmy Maję Rucińską - absolwentkę naszej szkoły. Maja ukończyła szkołę podstawową w ubiegłym roku, obecnie uczęszcza do I Liceum Ogólnokształcącego im. ppor. Emilii Gierczak w Nowogardzie. Maja w sposób niezwykle interesujący opowiadała młodszym kolegom i koleżankom o wybranej przez siebie szkole, o nauczanych tam przedmiotach, o przygotowaniach do zdobycia zawodu. Wizyta starszej koleżanki miała na celu skłonienie uczniów do refleksji na temat wyboru szkoły i zawodu. Spotkanie minęło w bardzo miłej atmosferze.

Bardzo dziękujemy i życzymy samych sukcesów ?

 

 

WARSZTATY W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W GOLENIOWIE

            Uczniowie klas ósmych uczestniczyli warsztatach organizowanych przez Zespół Szkół nr 1 w Goleniowie.  W środę 20 kwietnia klasa 8a, 8b i 8c wzięła udział w warsztatach informatycznych. Tematyka tych warsztatów dotyczyła m. in. bezpieczeństwa w sieci,  programowania, tworzenia stron internetowych, druku 3D,  wirtualnej rzeczywistości oraz odnawialnych źródła energii.

            W czwartek 21 kwietnia klasa 8d uczestniczyła w warsztatach  logistyczno- spedycyjnych, klasa 8e w  hotelarskich a klasa 8f w warsztatach kulinarnych. Ósmoklasiści dowiedzieli się m. in. z jakich materiałów, jakie funkcje pełni w procesie logistycznym  opakowanie, jakie są procedury  zameldowania check in i wymeldowania gościa check out,  jak się składa  serwetki i dekoruje stół. Poznali  również wyposażenie szkolnej pracowni gastronomicznej, smażyli placuszki oraz piekli  rogaliki, które sami zjedli.

Zajęcia były bardzo ciekawe, różnorodne, pouczające i smaczne:) Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Spotkanie z funkcjonariuszami Służby Więziennej

W dniu 30 marca  br. uczniowie klas ósmych naszej szkoły spotkali się z  funkcjonariuszami Służby Więziennej w Goleniowie.  Celem spotkania było zachęcenie młodzieży do myślenia o przyszłości zawodowej oraz pomoc w podjęciu właściwej decyzji edukacyjno – zawodowej. Funkcjonariusze przekazali młodzieży informacje dotyczące specyfiki pracy oraz zadań i czynności wykonywanych w tym zawodzie, przedstawili informacje dotyczące naboru do służb mundurowych. Duże zainteresowanie wśród uczniów wzbudziły kajdanki na ręce i nogi, broń, tarcza ochronna oraz gość nadzwyczajny -  pies specjalny, wyszkolony do wykrywania substancji psychoaktywnych.

Zawód funkcjonariusza Służby Więziennej wymaga wielu umiejętności i jest bardzo odpowiedzialny. Daje możliwości rozwoju i pomocy drugiemu człowiekowi.

Ósmoklasisto może, to jest właśnie zawód dla Ciebie?

Serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom Służby Więziennej  w Goleniowie za odwiedziny i  cenną lekcję edukacyjną.

Szkolny doradca zawodowy

 

Wycieczka zawodoznawcza

10 marca  druga grupa uczniów z klasy 2c w ramach zajęć projektowych z doradztwa zawodowego udała się  na wycieczkę do  „Świata Kosmetyków” w Goleniowie. Uczniowie obserwowali, na czym polega praca w salonie kosmetycznym, fryzjerskim, solarium oraz w sklepie. Podziwiali specjalistyczny sprzęt w gabinetach oraz kolorowy asortyment znajdujący się na półkach. Ogromnym zainteresowaniem - szczególnie wśród dziewcząt, cieszył się dział kosmetyków. Wycieczka bardzo nam się podobała. Serdecznie dziękujemy!

BANK PARIBAS

 Na początku marca  grupa uczniów z klasy 2c wraz z doradcą zawodowym wybrała się na wycieczkę do banku BNP Paribas w Goleniowie. Uczniowie obserwowali specyfikę pracy w banku, zapoznali się ze sposobami oszczędzania, lokowania oraz przechowywania pieniędzy, dowiedzieli się na czym polega bankowość elektroniczna oraz na jakiej zasadzie działają bankomaty. Każdy uczeń otrzymał drobny upominek. Wycieczka była pouczająca i bardzo ciekawa. Dziękujemy za życzliwość i mile spędzony czas.

Zawód Policjant

 

W czwartek 21.10.2021 r. w ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie klas VIII wzięli udział w spotkaniu z panią Magdaleną Bieniek z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie.

Celem spotkania było poznanie ścieżki edukacyjno – zawodowej oraz specyfiki pracy w policji. Młodzież dowiedziała się, że kandydat na policjanta może najpierw zastać przyjęty do służby i zacząć pracę oraz szkolenia lub też może ukończyć studia cywilne i dopiero wtedy pomyśleć o karierze w policji. Uczniowie poznali zadania policjanta, do których należy m.in.: ochrona porządku publicznego, ściganie osób poszukiwanych, zaginionych, wykrywanie i walka z przestępczością.

Młodzież dowiedziała się, że policjant powinien wyróżniać się umiejętnością rozwiązywania problemów, samodzielnością, radzeniem sobie ze stresem oraz presją czasu. Pani Magdalena Bieniek podkreśliła, że bardzo ważna jest również kondycja fizyczna i wytrzymałość. Uczniowie zostali zapoznani także z kryteriami, jakie należy spełniać, by wykonywać zawód policjanta, są to min: niekaralność, nieposzlakowana opinia, umiejętność podporządkowania się dyscyplinie służbowej. Uczestnicy spotkania wykazali się dużym zainteresowaniem i aktywnością.

Dziękujemy pani Magdalenie za niecodzienne spotkanie i cenne informacje.

 

WYCIECZKI

 

Zawody blisko nas

W ramach zajęć projektowych z doradztwa zawodowego koledzy i koleżanki z klasy 1c odwiedzili sklep zoologiczno – wędkarski „Tropik” w Goleniowie. Byliśmy w części zoologicznej. Dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy, co najbardziej lubią zwierzęta, po co psom kość, a kotom drapaki. Oglądaliśmy wielkie uszy oraz ogromną kość – przysmaki naszych czworonożnych przyjaciół. Dziękujemy za ciekawe informacje i za poświęcony nam czas.

Wycieczka do Zakładu Stolarskiego  Glewicach

W dniu 01.12.2021 r. w ramach przygotowania do wyboru zawodu i kierunku kształcenia chętni uczniowie klasy 7d oraz 8d udali się na wycieczkę  do Zakładu Stolarskiego w Glewicach. Zakład istnieje od 1977 roku. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów ze specyfiką zawodu stolarza, z organizacją zakładu stolarskiego oraz z  maszynami i narzędziami ułatwiającymi obróbkę drewna na poszczególnych stanowiskach pracy.

Uczniowie zostali serdecznie przyjęci przez właścicieli zakładu. A na zakończenie wizyty wszyscy otrzymali słodkie upominki.

Bardzo dziękujemy za życzliwość, cenne informacje i poświęcony czas.

Wizyta w Powiatowej Państwowej  Straży Pożarnej w Goleniowie

Na początku listopada uczniowie klasy 8f oraz 4a odwiedzili Komendę Powiatowej Państwowej  Straży Pożarnej w Goleniowie. Strażacy zapoznali młodzież ze specyfiką ich pracy, z wymaganymi predyspozycjami oraz niezbędnymi kwalifikacjami. Uczniowie zobaczyli z bliska wóz strażacki, sprzęt używany do akcji. Każdy mógł wejść do wozu strażackiego i przez chwilę poczuć się jak prawdziwy strażak. Atrakcją był również strój strażaka, który uczniowie chętnie zakładali.

Być może ktoś z naszej wycieczki zostanie w przyszłości strażakiem?

 

Serdecznie dziękujemy strażakom za miłe, pouczające spotkanie i za poświęcony nam czas.

 

Wizyta marynarza w szkole

We wtorek 21 września naszą szkołę odwiedził Starszy Oficer Mechanik pan Tomasz, który z zawodu jest marynarzem. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 7 i 8 oraz uczniowie młodsi ze świetlicy. Pan Tomasz opowiedział jak można zostać marynarzem, jaką trzeba ukończyć szkołę, Opowiedział również o pracy na morzu, o statkach, o ścieżce kariery, o niebezpieczeństwach jakie czyhają na marynarzy oraz o zaletach pracy marynarza. Prezentacja zdjęć i nagrań z morza przybliżyła wyjątkowy charakter pracy Pana Tomasza. Uczniowie byli zaciekawieni pracą na morzu i zadawali wiele pytań. Może, ktoś w przyszłości zostanie marynarzem i będzie pracował na statku?

Pan Marynarz odwiedził również naszych przedszkolaków i podzielił się z nimi swoimi morskimi doświadczeniami.

 

Z wizytą u mechanika samochodowego

W środę 22 września uczniowie klasy VII a wraz z wychowawczynią oraz doradcą zawodowym odwiedzili warsztat samochodowy.  Celem wyjścia było przybliżenie pracy mechanika. W dzisiejszych czasach samochód jest powszechnym środkiem transportu. Masowo z niego korzystamy. Mechanik samochodowy to bardzo odpowiedzialny zawód, a sprawny samochód to podstawa bezpieczeństwa na drodze. Uczniowie zobaczyli jak w praktyce wygląda praca w warsztacie samochodowym, obejrzeli dokładnie auto od spodu i sami unieśli go za pomocą tylko jednego guzika do góry. Spotkanie wywarło bardzo duże wrażenie na młodzieży.

 

W Salonie Fryzjerskim

We wrześniu grupa uczniów z klasy 2a odwiedziła Salon Fryzjerski w Goleniowie. Uczniowie zapoznali się ze specjalistcznym sprzętem fryzjerskim, poznali tajemnice zawodowe oraz mogli sami doświadczyć jak to jest być fryzjerem. Bardzo dziękujemy za życzliwość i poświęcony czas.

 

W Świecie Kosmetyków

W czwartek 7 października klasa 2c z doradcą zawodowym panią Agatą Bienioszek w ramach zajęć projektowym udała się na wycieczkę do Hurtowni Fryzjersko Kosmetycznej „Świat Kosmetyków” w Goleniowie.  Uczniowie obserwowali pracę sprzedawcy, z zaciekawieniem oglądali towar znajdujący się na półka, zadawali pytania. Szczególnie dziewczynki, które  były bardzo zaineresowane kosmetykami oraz zastosowaniem ich w praktyce. Uczniowie mogli sprawdzić się w roli sprzedawcy, sami obsługiwali klientów sklepu. W „Świecie Kosmetyków” odwiedziliśmy również panią Kosmetyczkę, która pokazała nam specjalistyczny sprzęt do robienia pięknych paznokci. Męska część naszej grupy również była zachwycona, ponieważ mogła poczuć się jak u Barbera. Wycieczka zakończyła się słodkim poczęstunkiem. Za wszystko bardzo dziękujemy!

 

 

Wycieczki zawodoznawcze

W ramach zajęć zawodoznawczych uczniowie klasy 8a w dniu 06.10.2021 r. udali się do Zakładu Aktywności Zawodowej w Goleniowie. Młodzież poznała  specyfikę pracy osób zatrudnionych na różnych stanowiskach w tym zakładzie. Uczniowie obserwowali pracę m. in. w dziale poligrafii, pralni, montażu, utrzymania czystości. Była też chwila na regenerację i  sprawdzenie swoich możliwości na siłowni pod „czujnym okiem” fizjoterapeuty. 

Zawody w najbliższym otoczeniu

9 września  2021 r. klasa 4a udała się na wycieczkę zawodoznawczą do Biura Rachunkowego w Goleniowie. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca w Biurze Rachunkowym oraz jaki zakres obowiązków ma  pani Księgowa.

Na poczcie

W tym dniu również grupa uczniów z klasy 1c, 2a oraz 2c pod opieką szkolnego doradcy zawodowego udała się na wycieczkę zawodoznawczą do Filii Urzędu Pocztowego przy ulicy Wrzosowej 5 w Goleniowie. Uczniowie z zaciekawieniem obserwowali pracę na Poczcie, zobaczyli jak się wysyła list zwykły, priorytetowy, polecony, kartkę czy paczkę. Dowiedzieli się także, że w Placówce  Pocztowej można dokonać wpłaty na rachunek bankowy, skorzystać z usług bankowych, odebrać awizo.

Data dodania: 2020-04-28 23:27:00
Data edycji: 2023-11-23 22:20:44
Ilość wyświetleń: 2037

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Mistrz Odkrywania Talentów

Mistrz Sportowych Talentów

Ambasador Niepełnosprawności

Cytat

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej