Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

EDUKACJA EKONOMICZNA

EDUKACJA EKONOMICZNA

W tym roku po raz kolejny odbyły się zajęcia programu edukacji ekonomicznej dla dzieci i młodzieży w ramach Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego dla uczniów klas 5 i 6 klas podstawowych  oraz Akademii Młodego Ekonomisty dla uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej oraz gimnazjów.
Zajęcia miały miejsce w Szczecinie na terenie Uniwersytetu Szczecińskiego.
W trakcie zajęć w formie wykładów i zabaw mogliśmy zapoznać się z podstawowymi zagadnieniami z zakresu ekonomii, przedsiębiorczości oraz marketingu.
"W młodszej grupie, na warsztatach z ekonomii, robiliśmy pracę zespołową razem z dwoma wolontariuszami na temat bezpieczeństwa przy wypłacaniu pieniędzy z bankomatów i jak rozpoznać fałszywe banknoty. Prowadzący wyświetlał slajdy z przykładami jak uchronić się przed oszustwem w bankomacie, jakie zabezpieczenia mają pieniądze i na co należy zwrócić uwagę. Na koniec mogliśmy stworzyć własny banknot." Wiktor 5 B

"Podczas jednego z wyjazdów starszej grupy mieliśmy określić grupę wiekową do rozmowy telefonicznej oraz sposób jej przeprowadzenia w celu skutecznej reklamy. Dowiedzieliśmy się, że  w różnym wieku ludzie inaczej odbierają formę rozmowy i rozmawiając z określoną osobą trzeba spróbować dostosować się do jego wieku, zawodu, płci, wykształcenia. Również nasza postawa, mowa ciała, wykonywane gesty, wpływają na to jak postrzegają nas inni. Np. reklamy kierowane do dorosłych i młodzieży są różne i posługują się innym językiem, tak żeby zainteresować daną grupę ludzi."  Weronika 8A

Działając w zespołach uczymy się komunikacji, efektywnej współpracy, skutecznej autoprezentacji, sztuki przekonywania innych osób. Udział w Ekonomicznym Uniwersytecie Dziecięcym i Akademii Młodego Ekonomisty to fajna zabawa, okazja do spotkania i poznania nowych osób, szansa zdobycia dodatkowej praktycznej wiedzy, poczucia atmosfery studiów wyższych - sale wykładowe, własny indeks. To także dowód na fakt, że zabawa i nauka mogą iść w parze. Na pewno warto korzystać z wyjazdów na Uniwersytet, czekamy na kolejne edycje programu.

Przygotowali: Weronika i Wiktor Plezia

Opiekunami podczas wyjazdów były Panie: Lucja Kuźmińska, Joanna Stefaniak, Iwona Spiżewska

Data dodania: 2019-06-13 08:07:08
Data edycji: 2019-06-13 08:17:33
Ilość wyświetleń: 199

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Mistrz Odkrywania Talentów

Mistrz Sportowych Talentów

Ambasador Niepełnosprawności

Cytat

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button