II integracyjne warsztaty taneczne

01 lutego 2018 r. odbyły się II Integracyjne Warsztaty Taneczne.

Celem warsztatów było kształtowanie wrażliwości muzycznej, poczucia rytmu oraz dobra zabawa w grupie poprzez ruch. W tanecznej rywalizacji uczestniczyły dzieci z klasy IA, IB, IIIB, IIE, IVA, VA, VIA, VIC.

W pierwszej części warsztatów dzieci zaprezentowały tańce rodzinne z różnych stron świata – do wybranej przez siebie piosenki. Tańczyliśmy „Kazaczoka”, „Waka, Waka”, „Taniec Chiński”, „taniec Mai”, „YMCE”.

Drugą cześć warsztatów poprowadzili tancerze najwyższej klasy sportowej w tańcach latynoamerykańskich – pan Miłosz i pani Kamila ze Szkoły Tańca Prestige w Goleniowie. Zatańczyli oni dla nas „Jive” w swoich przepięknych, turniejowych strojach.

Na koniec wspaniałej zabawy Pani Dyrektor wręczyła przedstawicielom klas nagrody-pamiątkowe puchary i gry planszowe.

Po warsztatach czekał na wszystkich zasłużony, zdrowy poczęstunek-soczyste pomarańcze z Południowo-Wschodniej Azji i jędrne banany prosto z Ameryki Południowej.

Następne spotkanie za rok – już teraz serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy:

• Agata Bienioszek, Elżbieta Prażuch