ALFIK HUMANISTYCZNY

W grudniu odbyła się w naszej szkole XXII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Humanistyczny. Jego organizatorem była firma Jersz – Łowcy Talentów. W zmaganiach wzięło udział 36 naszych uczniów z klas od IV do VIII. W województwie zachodniopomorskim w konkursie uczestniczyły 52 szkoły, tj. 1994 uczniów, zaś w całej Polsce było to 17 678 osób z 488 szkół.

Wśród naszych uczestników znalazły się osoby, które uzyskały świetne rezultaty. Bardzo dobry wynik (powyżej 80 %) osiągnęła Julia Fiedler z klasy 8d, była 52. w Zachodniopomorskiem. Hanna Włoch z klasy 8a i Julia Gołębiowska z klasy 4d mogą poszczycić się wynikami dobrymi (minimum 75 %)  w swoich kategoriach wiekowych. Hania była 73. w województwie, zaś Julka 20. Aleksandra Gulbinowicz z klasy 5d była najlepsza w szkole w swoim przedziale wiekowym i 47. w województwie.

Laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach humanistycznych, które przed nami: 27 marca Omnibus, 28 marca konkurs recytatorski Magia w poezji ukryta – wiersze Joanny Kulmowej, a w kwietniu Powiatowy Konkurs Ortograficzny  „Ortofrajda”. Szczegółowe informacje u polonistek.

Opr. Karolina Frontczak

Data dodania: 2019-03-28 12:22:43