ALFIK HUMANISTYCZNY

Alfik Humanistyczny to konkurs ogólnopolski,  którego organizatorem jest firma Jersz – Łowcy Talentów.  Nasza szkoła od lat bierze w nim udział.  XXIII edycja odbyła się 11 grudnia 2019 roku. Startowali uczniowie klas 4-6 i uczennica z klasy 8. Każdy uczeń mierzył się z poleceniami             w swoim przedziale wiekowym.

Doskonały wynik osiągnęła Aleksandra Gulbinowicz z klasy 6 d, która zajęła 5. miejsce            w województwie zachodniopomorskim (startowało 46 szkół; 1633 uczniów), a 21. w Polsce na      15 564 startujących. Laureatami konkursu zostali także Piotr  Kruk z klasy 6 d i Barbara Kowalska z 8 b z wynikiem bardzo dobrym oraz z wynikiem dobrym: Lena Kozłowska z 5 h, Marlena Krasowska z 5 d, Dominika Zuń z 6 d i Urszula Wojtowicz z 6 d.  Wśród czwartoklasistów najlepszy okazał się Filip Olbracht z 4 a.

Gratulujemy wszystkim laureatom i zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach. Już wkrótce Omnibus. Szczegóły u polonistek.

Opr. Karolina Frontczak

Data dodania: 2020-03-12 11:27:17