ALFIK HUMANISTYCZNY

Alfik Humanistyczny to konkurs ogólnopolski,  którego organizatorem jest firma Jersz – Łowcy Talentów.  Nasza szkoła od lat bierze w nim udział.  XXV edycja odbyła się 8 grudnia 2021 roku. Startowali uczniowie klas 4-8. Każdy uczeń mierzył się z poleceniami w swoim przedziale wiekowym.

W tym roku możemy się poszczycić fantastycznymi wynikami! Natalia Zawadowska z klasy VIII d zajęła 3. miejsce w województwie zachodniopomorskim, a 9. w Polsce (na 889 uczniów), uzyskując 95 % punktów możliwych do zdobycia!

Natomiast Alicja Janus z klasy V c uzyskała bardzo dobry wynik - 4. miejsce w województwie, zaś 22. w kraju (na 712 uczniów), uzyskując 90 % punktów możliwych do zdobycia.

Dobre wyniki osiągnęły również inne uczennice klasy VIII d: Zuzanna Łoboda oraz Maria Rudnicka, które zajęły ex aequo 49. miejsce w naszym województwie, a 225. w kraju, uzyskując 76 % punktów (z klas  VIII startowało 889 uczniów).

Gratulujemy wszystkim laureatom i zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach (już wkrótce OMNIBUS firmy Jersz). Wszystkich zainteresowanych recytacją zachęcamy do wzięcia udziału w eliminacjach szkolnych do Małego Konkursu Recytatorskiego, które odbędą się 15 marca. Starszych recytatorów (klasy4-8) obowiązuje 1 wiersz oraz fragment prozy. Szczegóły o polonistek.

opr. Karolina Malcher

Data dodania: 2022-02-14 13:03:29