ALFIK HUMANISTYCZNY

Alfik Humanistyczny to konkurs ogólnopolski,  którego organizatorem jest firma Jersz – Łowcy Talentów.  Nasza szkoła od lat bierze w nim udział.  XXVI edycja odbyła się 7 grudnia 2022 roku. Startowali uczniowie klas 4-8. Każdy uczeń mierzył się z poleceniami w swoim przedziale wiekowym.

W tym roku 1 uczeń osiągnął wynik bardzo dobry, a 2 uczennice wynik dobry.  Borys Brosławski z klasy VI c zajął 7. miejsce  w województwie zachodniopomorskim, a 43.     w kraju na 855 startujących w tej kategorii wiekowej (84 % pkt. do zdobycia), Alicja Janus     z kl. VI c miejsce 15. w województwie (75 % pkt.)  i Aleksandra Zakrzewska z klasy VIII h zajęła 19. miejsce w województwie (75 % pkt.). Gratulujemy wszystkim laureatom, także tym najlepszym w swoich kategoriach wiekowych, czyli Zosi Mikulskiej (kl. IV), Hani Kott (kl. V), Lenie Rucińskiej (kl,VII) i zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach - już 21 marca odbędzie się finał Szkolnego Mistrza Czytelnictwa (biblioteka, 3 lekcja), a 23 marca OMNIBUS firmy Jersz.

Uwaga! W tym roku nie będzie Małego Konkursu Recytatorskiego pod patronatem GDK oraz szczecińskiego Zamku Książąt Pomorskich. Organizator i zarazem koordynator konkursu wycofał się z przeprowadzania imprezy. Pragnę jeszcze nadmienić, że z roku na rok do eliminacji szkolnych w poziomie 4-8 przystępowała coraz mniejsza liczba uczniów i – niestety - poziom artystyczny obniżał się. Uczniów, którzy planowali wystartować w tegorocznym konkursie i przygotowali już repertuar, proszę o zgłoszenie się do nauczycielek języka polskiego.

opr. Karolina Malcher

Data dodania: 2023-03-23 13:02:33