Ciekawi Goście w SP4

4 kwietnia w naszej szkole się odbyły się warsztaty fizyczne. Uczestnikami byli uczniowie z klasy siódmej i ósmej naszej szkole oraz gościnnie uczniowie z SP2, SP3 z Goleniowa i SP z Klinisk.

Podczas spotkania przedstawiono ciekawe doświadczenia z dynamiki, termodynamiki, elektrostatyki, elektryczności i elektromagnetyzmu. Zajęcia miały charakter interaktywny. Siódmo- i ósmoklasiści na własnej skórze przekonali się, czym jest prąd elektryczny, dowiedzieli się jak wzbudzić prąd indukcyjny i jak zapalić świetlówkę bez prądu. Co odważniejsi pozwolili sobie na rozpalenie ogniska na własnej dłoni?  Te i wiele innych ciekawych doświadczeń zostało zademonstrowanych przez uczniów 13 Liceum Ogólnokształcącego ze Szczecina, których nauczycielem fizyki jest pan Tomasz Skowron.

Uczniowie wysłuchali również wykładu ilustrowanego ciekawą prezentacją multimedialną z zakresu astronomii, który poprowadził absolwent naszej szkoły i laureat Kuratoryjnego Konkursu Fizycznego Kajetan Olbracht.

Data dodania: 2024-04-08 13:39:42
Data edycji: 2024-04-08 14:14:08