COOLTUROWE LEKCJE

Dzisiejsze lekcje języka angielskiego wyglądały inaczej niż zwykle. W naszej szkole pojawili się niezwykli goście z Gruzji, Hiszpanii oraz Niemiec, którzy na zajęciach opowiedzieli nam o kulturze swojego kraju. Otrzymaliśmy mnóstwo informacji i ciekawostek. Zagraliśmy w gry i zabawy. Co roku takie zajęcia odbywają się u nas, co ma wiele zalet. Przede wszystkim łatwiejsze przełamanie bariery w trakcie mówienia i szybsze osłuchanie się z oryginalnym brzmieniem języka. Uczniowie poznają człowieka z innej kultury, co wspiera ich integracyjną motywację do nauki angielskiego. Zawsze można  porozmawiać o tym „jak to jest u was, a jak u nas”, jak wygląda ich kultura i zwyczaje, co robią w wolnym czasie, jak myślą i rozumieją świat. To bardzo poszerza horyzonty poznawcze i otwiera umysł poza ramki, które wydawało się nam, że są „obowiązkowe”. Na spokojnie możemy oswoić się z, jak by nie było, nową dla nas sytuacją komunikacyjną. Dzięki temu późniejsze rozmowy z innymi obcokrajowcami pójdą nam o wiele łatwiej. Ludzie z różnych krajów mówią po angielsku ze swoistym akcentem, co dziś najbardziej zaskoczyło naszych uczniów.

Takie lekcje  bardzo podobały się i nasi wychowankowie byli ogromnie aktywni, zadawali dużo pytań i prowadzili ciekawe konwersacje.

Data dodania: 2022-03-07 15:05:25
Data edycji: 2022-03-07 15:05:50