Czwartoklasiści w akcji

„Integracja dla każdego” – pod takim hasłem 22 września odbyła się wycieczka uczniów klas czwartych do Trzebieży – niewielkiej miejscowości położonej malowniczo nad Zalewem Szczecińskim.

Grupa złożona z uczniów klas IV a oraz IV b wyruszyła spod szkoły ok. godz. 7.30, a do Trzebieży dotarła prawie dwie godziny później. Na uczestników oczekiwali już animatorzy, którzy prowadzili zajęcia dla każdej z klas. Opiekę nad uczestnikami wycieczki sprawowały panie: Joanna Stefaniak (wychowawczyni klasy IV a), Beata Prusik (wychowawczyni klasy IV b) oraz Krystyna Krawczyk.

W programie pobytu znalazły się przede wszystkim zadania mające na celu integrację zespołów klasowych, takie jak: przeciąganie liny, wspólne prace plastyczne, konkurs strzelania z łuku, a nawet krótki kurs z  zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci wzięły też udział w grze terenowej, podczas której przekonały się, że tylko dobra współpraca w grupie prowadzi do sukcesu. Po kilku godzinach aktywnie spędzonych na świeżym powietrzu  nadszedł czas na zasłużony poczęstunek – pyszne kiełbaski z grilla. Potem zmęczeni, ale i zadowoleni z wyprawy uczniowie wraz z opiekunkami powrócili do Goleniowa.

Data dodania: 2021-09-29 11:47:03
Data edycji: 2021-09-29 11:49:04