II Miejsce Mai Rucińskiej w Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Organizm a środowisko”

W dniu 5 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Kliniskach Wielkich odbyła się dziewiętnasta edycja Powiatowego Konkursu Ekologicznego pod hasłem „Organizm a środowisko”. Głównym celem konkursu była popularyzacja idei ekologicznych oraz nauka poprzez zabawę.

Do konkursu przystąpili uczniowie klas IV – VII z 13 szkół podstawowych z powiatu goleniowskiego.  Naszą szkołę reprezentowała z doskonałym efektem, Maja Rucińska uczennica klasy VB zajmując II miejsce.

Konkurs składał się z dwóch części teoretycznej i praktycznej . W części I pisząc test sprawdzający, Maja wykazała się ogromną wiedzą na temat form  ochrony przyrody i organizmów chronionych a także roślin i zwierząt zamieszkujących różne ekosystemy – jeziora, rzeki, lasy, pola i łąki. W części II praktycznej  stosując się do przygotowanej instrukcji pokazała, w jaki sposób można wykorzystać ponownie plastikowe butelki, wykonując eko – pojemnik na przybory szkolne oraz  zużyte płyty CD – wykonując ciekawe obrazki Ponadto wykazała się znajomością bioróżnorodności, lepiąc  plastelinowe zwierzątko. Na wykonanie każdej pracy miała tylko 10 minut. Pomysłowość i precyzja z jaką wykonała swoje prace zwróciły uwagę komisji konkursowej.

Naszej uczennicy gratulujemy wspaniałego wyniku i życzymy dalszych sukcesów.

Joanna Gutsche

Dorota Brągiel