Konkurs recytatorski

W czwartek 5 marca odbył się Mały Szkolny Konkurs Recytatorski.  Wzięli w nim udział przedstawiciele klas I-III. Uczniowie recytowali wybrane przez siebie dwa wiersze z poezji dziecięcej. Celem konkursu było rozwijanie talentów aktorskich, szerzenie zamiłowania do poezji i kształtowanie wrażliwości na piękno słowa.

Oceniając występy uczniów jury w składzie: Sylwia Sobolewska i Joanna Grot brało pod uwagę opanowanie pamięciowe, dykcję, właściwy dobór utworu, ogólne wrażenie artystyczne oraz tempo mówienia.

Po wysłuchaniu wszystkich uczniów i burzliwej naradzie, jury wyłoniło zwycięzców:

• 1 miejsce- zajęła Nadia Furmaniak klasa IIb
  • 2 miejsce-zajęła Hanna Gromadzka klasa IIIa
  • 3 miejsce-Lena Walczak klasa Ib

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, a zwycięzcy również nagrody książkowe. Uczennice, które zajęły pierwsze, drugie i trzecie miejsce będą reprezentowały naszą Szkołę w Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Goleniowski Dom Kultury.

Gratulujemy zwycięzcom. Wszystkim życzymy sukcesów w kolejnych konkursach recytatorskich.

Sylwia Sobolewska

Joanna Grot