Międzynarodowy Dzień dla Ucha i Słuchu

3 marca, każdego roku, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień dla Ucha i Słuchu,
 inaczej nazywany również Dniem Ochrony Słuchu.

Z tej okazji zachęciłyśmy uczniów naszej szkoły do aktywnego uczestnictwa w tym święcie.

W piątek, 1 marca, w trakcie przerw lekcyjnych, dzieci miały okazję zrelaksowania się w Strefie Ciszy, która mieściła się w sali 106. Uczniowie przy dźwiękach cichej muzyki mieli możliwość odpoczynku od hałasu. Zainteresowanie wśród uczniów było bardzo duże.

W poniedziałek, 4 marca na korytarzu szkolnym I piętra, przygotowana była dla naszych uczniów Strefa Przyjaznych Dźwięków. Uczniowie podczas przerw prezentowali grę na instrumentach i przy okazji sprawili, że przerwy były bardziej przyjazne słuchowi.

Dni Dla Ucha i Słuchu obchodzone w naszej placówce miały na celu zaznaczyć fakt, że często zapominamy o tym, że nasz niezwykle wrażliwy system słuchowy wymaga troskliwej pielęgnacji i ochrony. Szczególnie powinniśmy o tym pamiętać w miejscach, w których trudno o ciszę i spokój. Szkolne korytarze podczas przerw wypełniają się hałasem, co nie tylko zaburza koncentrację, powoduje szybsze zmęczenie i pobudza agresję, ale jest szkodliwe dla zdrowia każdego z nas.

Akcentując znaczenie prawidłowego słuchu i ochrony naszych uszu przed hałasem, chciałybyśmy życzyć wszystkim: nauczycielom, uczniom i pracownikom szkoły - więcej spokoju i ciszy w pracy.

Dziękujemy

Marta Ślimak, Agnieszka Zając, Arleta Cholewa, Justyna Amroziewicz, Irmina Hendel, Lena Rudnicka, Elżbieta Prażuch

Data dodania: 2019-03-15 08:39:19
Data edycji: 2019-03-15 09:34:44