MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEWIDOMYCH I NIEDOWIDZĄCYCH

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ  OSÓB NIEWIDOMYCH I NIEDOWIDZĄCYCH

W poniedziałek,  16  października 2023r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Niewidomych i Niedowidzących. W geście solidarności społeczność szkolna ubrała biały element garderoby.

Dzień ten miał przypomnieć o potrzebach tych osób o tym, że one chcą i mogą realizować swoje plany i marzenia, a także w pełni uczestniczyć w życiu społecznym
i kulturalnym.

W tym dniu poznawaliśmy świat przez dotyk, słuch, węch i smak. Oglądaliśmy podręczniki dla osób niewidomych i słabo widzących oraz inne publikacje, a także filmy o problematyce tych osób. Uczyliśmy się alfabetu i zapisu brajlowskiego, obsługiwania sprzętu specjalistycznego, poruszania się z białą laską i psem przewodnikiem. Dzięki tym działaniom można było dowiedzieć się jak i funkcjonuje osoba z tego typu niepełnosprawnością oraz jak radzi sobie w codziennym życiu.

Wszystkim osobom  Niewidomym i Niedowidzącym życzymy pomyślności na co dzień, odwagi i determinacji w działaniu.

ZDSIiPPP. Organizatorzy: A.Bienioszek, A.Błażejewska, I.Hendel, E.Prażuch

Data dodania: 2023-10-24 08:25:31