PODSUMOWANIE PROJEKTU EDUKACYJNEGO - NA RATUNEK DZIECIOM W ROGU AFRYKI

W ramach KLUBU SZKÓŁ UNICEF braliśmy udział w projekcie edukacyjnym "Na ratunek dzieciom w ROGU Afryki" od grudnia 2023 r. do lutego 2023r.

Celem projektu było:

• wsparcie działań pomocowych na rzecz najbardziej potrzebujących dzieci na świecie,
  • kształtowanie postawy zaangażowania społecznego,
  • rozwijanie świadomości dzieci i młodzieży na temat znaczenia pomocy humanitarnej na świecie i problemów mieszkańców krajów należących do Rogu Afryki.

Realizowaliśmy projekt wg następujących etapów.:

1. Powiadomienie społeczności szkolnej o projekcie (uczniowie, nauczyciele, rodzice).
  2. Zajęcia edukacyjne (materiały z UNICEF).
  3. Organizacja akcji - zbiórki charytatywnej i przekazanie pieniędzy na rzecz UNICEF (na leczenie niedożywionych dzieci - zakup żywności terapeutycznej, suplementów witaminowych czy tabletek odrobaczających, bieżący dostęp do bezpiecznej do picia, czystej wody, sanitariatów i środków higienicznych, niezbędny sprzęt medyczny i leki).
  4. Złożenie raportu.

Na zakończenie projektu organizowana była zbiórka charytatywna - sprzedaż kartek walentynkowych, a spośród darczyńców wylosowana została godzinna zabawa z Bellą.

Zebrano 1, 122, 43 zł - kwota została wpłacona na rzecz organizacji UNICEF na: leczenie niedożywionych dzieci - zakup żywności terapeutycznej, suplementów witaminowych czy tabletek odrobaczających, bieżący dostęp do bezpiecznej do picia, czystej wody, sanitariatów i środków higienicznych, niezbędny sprzęt medyczny i leki).

Dzięki udziałowi w projekcie społeczność uczniowska mogła zaangażować się w działania na rzecz drugiego człowieka. Poznać sytuację swoich rówieśników w innej części świata. Również zintegrować się we wspólnej aktywności i wzajemnej współpracy. Wzbogacić wiedzę i doskonalić swoje umiejętności. Wykazać się postawą życzliwości i empatii.

Dziękujemy nauczycielom, wychowawcom, specjalistom i terapeutom za przeprowadzenie zajęć edukacyjnych w ramach projektu, wszystkim uczniom naszej szkoły i ich rodzicom,
nauczycielom/wychowawcom za bardzo hojne wsparcie zbiórki, p. I.Hendel za wsparcie zbiórki i wylosowanie wśród darczyńców godzinnej zabawy z Bellą oraz p.Ż.Wawrzyniak za wykonanie wraz z uczniami kartek walentynkowych.

Organizatorzy: E.Prażuch - koordynator klubu Unicef w szkole  Marta Rucińska - Samorząd Uczniowski

Data dodania: 2023-03-12 22:07:33
Data edycji: 2023-03-12 22:11:04