PROJEKT EDUKACYJNY UNICEF W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 4 W GOLENIOWIE

Czas trwania od  01.12.2018r. do 28.02.2019r.

Uczestnicy projektu: Klasy: 2A, 4A,4C,4D,4E,4F,4H,5A,5E,5F,6A,7B,8A,8B,8C.

Celem projektu było:

- kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,

- pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,

- zebranie środków na ratowanie życia dzieci w najbiedniejszych krajach świata.

Projekt składał się z następujących etapów:

1.Edukacja o problemie szczepień dzieci na świecie – uczniowie poznali problemy dzieci z krajów rozwijających się, dowiedzieli się o problemie dostępu do szczepień. W oparciu o materiały dydaktyczne UNICEF (filmy, prezentacje, zdjęcia, plakaty) nauczyciele przybliżyli uczniom sytuację ich rówieśników z innych części świata.

1. Podróż przez kraje - dzieci podczas zajęć wybrały kraj, z którego pochodziła ich laleczka. Zebrali jak najwięcej informacji o geografii kraju, a także o jego mieszkańcach: zwyczajach, kulturze, itp. Wykonali plakat i projekt laleczki.
  2. Przygotowanie laleczek - w oparciu o szablon dzieci przygotowały wspólnie z wychowawcami, nauczycielami i rodzicami oraz dziadkami swoje charytatywne laleczki, które przyozdobili w sposób odpowiadający kulturze kraju, który wcześniej wybrały.
  3. Wystawa laleczek w szkole - 18-28 I 2019r. Laleczki z różnych stron świata np.: Polski, Anglii, Nigerii, Hiszpanii, Japonii, Ukrainy, Brazylii, Chin można było podziwiać na wystawie przy stołówce szkolnej. Przepięknie wykonane lalki wzbudzały zainteresowanie wśród społeczności szkolnej.

5.Dzień Wszystkich Kolorów Świata - 23 - 24 I 2019r. - uczniowie w geście solidarności ze swoimi rówieśnikami założyli elementy stroju w kolorach: zielonym, czerwonym, niebieskim lub żółtym. Odbyła się wystawa i prezentacja (laleczki i plakaty). Wszyscy zaproszeni rodzice mogli podziwiać efekty pracy dzieci. Laleczki można było później kupić (po feriach zimowych również).
Dochód ze sprzedaży laleczek to 519 złotych.

Wszyscy uczestnicy projektu: nauczyciele, dzieci, rodzice i dziadkowie całym sercem zaangażowali się w działania przez co przyczynili się do poprawy losu setek tysięcy dzieci na świecie, które otrzymały szczepionki ratujące ich życie.

Data dodania: 2019-04-26 13:12:50
Data edycji: 2019-04-26 13:14:17