Tydzień wiedzy o zawodach

W dniach od 17 do 24 maja 2024 r. w naszej szkole, odbył się „Tydzień wiedzy o zawodach”. Wzięły w nim udział dzieci z oddziałów przedszkolnych i z klas 1-3 oraz 4 -8. Celem tego Tygodnia było rozbudzenie zainteresowań zawodowych wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie przebrali się, przygotowali stoiska, plakaty, filmy, na których zaprezentowali różne grupy zawodowe. Zawody przedstawione przez dzieci, to: kucharz, strażak, cukiernik, sportowiec, mechanik, lekarz, żołnierz i policjant. Społeczność szkolna aktywnie brała udział w przedsięwzięciu, wykazała się ogromną kreatywnością i wiedzą. W czasie „Tygodnia wiedzy o zawodach” gościliśmy przedstawicieli różnych profesji: ratowników medycznych, strażaków, policjantów, fotografkę oraz pszczelarza. Było ciekawie, pouczająco, ale przede wszystkim zawodowo.

Dziękujemy wszystkim uczniom, wychowawcom i rodzicom za tak profesjonalne przygotowanie i zapraszamy do udziału za rok.

Organizatorzy „Tygodnia wiedzy o zawodach”

Elżbieta Prażuch, Marta Ślimak, Kinga Wójcik, Agata Bienioszek

Data dodania: 2024-06-04 09:29:01