Wieczornica patriotyczna

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to znakomity czas na przypomnienie historii, śpiewanie i słuchanie pieśni patriotycznych oraz wspomnienia. I wszystko to mogliśmy przeżyć 8 listopada podczas wieczornicy patriotycznej w naszej szkole, poprowadzonej przez Adriannę Geblewicz i Julię Kielec.

Wspaniałą część artystyczną, w niezwykłym klimacie, opracowała p. Katarzyna Jóźwiak a powitała nas muzycznie klasa IIa pod opieką p. Jolanty Wesołowskiej i Joanny Grot. Następnie wysłuchaliśmy wiersza „Polak mały!” w wykonaniu Jakuba Wolańczyka i Oskara Sobolewskiego. Kolejną częścią było oglądanie krótkometrażowego filmu „Wywalczona. Niepodległa polska”.

Wzniosłe muzyczne doznania zapewniła nam orkiestra Wood and Brass Band p. Krzysztofa Sypienia grając składankę pieśni patriotycznych. Tę przepiękną rocznicę świętowali z nami sławni Polacy           – J. Piłsudski, M. Curie -Skłodowska, J.Tuwim, F.Chopin oraz Papież Jan Paweł II, których aktorsko zagrali uczniowie.  Dopełnieniem były prezentacje multimedialne  przedstawiające ciekawostki z życia naszych Wielkich Polaków. Nad obsługą techniczną czuwał p. Tomasz Faryna.

Gościem specjalnym była Pani Jadwiga Krauze autorka książki „A myśmy szli i szli... Wołyń - Syberia - Goleniów". Podzieliła się ona z nami bezcennymi wspomnieniami o  swojej najbliższej rodzinie, która przeżyła wiele dramatycznych chwil w czasach, gdy Polska walczyła o niepodległość. Wielu z nas zakręciła się łza w oku i byliśmy pod ogromnym wrażeniem opowiadania autorki. Ogromną niespodzianką, przygotowaną przez Panią Jadwigę, było wręczenie Pani Dyrektor Majdak książki             z dedykacją.

Ostatnią muzyczną częścią było wykonanie utworu „Dziewczyna z granatem w ręce” przez Koło Instrumentalno – Wokalne prowadzone przez p. Macieja Kasprzaka.

Uroczystość zakończyło wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.

Data dodania: 2018-11-22 11:51:36
Data edycji: 2018-11-22 11:58:56