XVII Jesienna Impreza na Orientację w Gryfinie

W sobotę 20 listopada 2021 roku, po długiej przerwie spowodowanej pandemią, uczestniczyliśmy w XVII Jesiennej Imprezie na Orientację zorganizowanej przez Gryfiński Dom Kultury.

Imprezy na Orientację, integrują zespoły, pozwalają na wspólną naukę i zabawę z mapą oraz doskonalenie umiejętności posługiwania się kompasem w terenie.

Nasi uczniowie startowali w dwóch kategoriach wiekowych TD (dzieci) i TM (młodzież). Zadanie polegało na przejściu w lesie wyznaczonej trasy i na podstawie mapy  odszukanie punktów kontrolnych , które znajdowały się w różnych miejscach. Dodatkowym utrudnieniem był ograniczony czas, więc czasami trzeba było biec, a także dodatkowe punkty mylne.

Najlepsze okazały się drużyny: w kategorii TM zespół w składzie: Maria Rudnicka i Urszula Wojtowicz zajmując  I miejsce, a w  kategorii TD zespół  w składzie: Julia Paszkowska i Apolonia Maciejewska zajmując  II miejsce.

Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe znaczki.

Opiekunowie D. Brągiel, A. Bienioszek, J. Gutsche

Data dodania: 2021-11-22 21:56:34