Zaczytana Szkoła

W październiku biblioteka szkolna przeprowadziła w ramach Ogólnopolskiego Konkursu ,, Zaczytana Szkoła’’ trzy konkursy dla uczniów klas IV-VIII.

W konkursie on line  Szkolny Mistrz Czytelnictwa sprawdzającym  znajomość lektur wzięło udział 25 osób w dwóch kategoriach wiekowych IV-VI i VII-VIII. Mistrzami zostali bracia: Szymon Wasiuk (5b) i Bartosz Wasiuk(7b), natomiast tytuł wicemistrza zdobyli : Martyna Zuń (6a) i Piotr Kruk (8d).

W konkursie fotograficznym Żywa Okładka Książki  uczniowie tworzyli  zespołowo lub indywidualnie piękne, oryginalne fotografie okładki wybranej książki.

Ostatni konkurs polegał na zapoznaniu się z pracą bibliotekarza i udokumentowaniu swojej wizyty w bibliotece. Zwyciężczynią została Maria Ślaska (8d).

Nagrody ufundowała RR , która od lat wspiera nasze działania mające na celu rozwój czytelnictwa w szkole.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział. Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach.

Marzena Biegańska

Marta Rucińska