Zumba na zdrowie dla młodych kobiet ?

„Gdy tańczę, nie mogę oceniać, nienawidzić…mogę tylko być wesoły i pełny chęci do tańca”

Hans Bos

Taniec daje moc: kształtuje duszę, ciało, daje poczucie wolności i relaksuje psychikę. Pozwala uzyskać wewnętrzną harmonię, osadza nas w teraźniejszości i sprawia, że czujemy radość.

Zumba to taneczny trening. Znakomicie wpływa na samopoczucie. Koncentracja na wykonywanych ruchach sprawia, że zapominamy o problemach i stresach dnia codziennego. Jest to więc świetna technika relaksacyjna, która odgania negatywne myśli i generuje uśmiech na twarzy.

Zumba pomaga uwalniać hormony odpowiedzialne za dobre samopoczucie. Pomaga się zrelaksować, a tym samym zachować w dobrej kondycji nie tylko zdrowie fizyczne, ale także emocjonalne.

Z tym przekonaniem 8 i 9 marca 2023 roku został zorganizowany w naszej szkole „Dzień Kobiet z Zumbą”. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niej podczas przerw lekcyjnych 8 marca, natomiast starszaki dzień później po swoich godzinach lekcyjnych.

Zajęcia sprawiły naszym uczniom baaardzo dużo radości ?

Pani Ewie Leszczyńskiej dziękujemy za wspaniały „taneczny upominek” dedykowany młodym kobietkom!

Zespół ds. intergracji i pomocy psychologiczno – pedagogicznej

Data dodania: 2023-03-12 22:15:19