21 lutego – Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto obchodzone 21 lutego, a zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Od 1950 r. zanikło 250 języków. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.
Z okazji tego święta w naszej szkole można było sprawdzić, w jakiej się jest formie... językowej - oczywiście :) W tym celu należało stawić się na II piętrze przy sali 305, aby spróbować swoich sił w konkursie poprawnościowym przygotowanym z wykorzystaniem aplikacji kahoot. Konkurs odbywał się w dwóch grupach wiekowych: dla klas 4-6 oraz 7-8. Ponadto na parterze przy stołówce czekało na uczniów nie lada wyzwanie – języka łamanie ;) Ci, który zmierzyli się z łamańcami językowymi, wiedzą, że to było nie tylko trudne, ale i zabawne zadanie. Język polski, obok chińskiego, węgierskiego i fińskiego — to jeden z najtrudniejszych do nauki języków świata. Na całym świecie po polsku mówi około… 50 mln ludzi!
Pamiętajcie, że język świadczy o nas. Unikajcie wulgaryzmów, dbajcie o kulturę języka. Bądźcie świadomymi użytkownikami i odbiorcami naszej pięknej mowy!