Wycieczka do Torunia

W dniach od 2 do 3 lutego uczniowie z naszej szkoły z klas VII i klasy V A, uczestnicy laboratoriów naukowych realizowanych w ramach projektu „Edukacja bez barier” przebywali na wycieczce w Toruniu.

Głównym punktem naszej wyprawy był udział w XLI Kopernikańskich Marszach na Orientację. Mając mapę z lat 30-tych XX wieku musieliśmy dopasować stare zdjęcia i ich opisy do miejsc będących punktami kontrolnymi. Pomimo dużej konkurencji ze strony mieszkańców Torunia nasi uczniowie poradzili sobie na trasie doskonale.

Toruń słynie z przepysznych pierników, dlatego będąc tam odwiedziliśmy również Żywe Muzeum Toruńskiego Piernika, w którym to każdy z nas przygotował według prastarej receptury swój piernik.

Wycieczkę zakończyliśmy w Toruńskim Planetarium na seansie „Makrokosmos”, w trakcie którego dowiedzieliśmy się jak zbudowany jest Wszechświat. Na wyjeździe towarzyszyli nam uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kliniskach Wielkich, dzięki czemu z wycieczki wróciliśmy z nowymi doświadczeniami i przyjaźniami.

Organizatorzy:

• Dorota Brągiel