Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

HISTORYCZNY SUKCES SP 4 GOLENIÓW

HISTORYCZNY SUKCES SP 4 GOLENIÓW

W miniony weekend w Ośrodku Rekreacji Banderoza w Głuchołazach odbył się Ogólnopolski Finał Igrzysk Dzieci w Mini piłce nożnej. W rywalizacji  dziewcząt  województwo Zachodniopomorskie  reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 4 z Goleniowa. Goleniowianki w drodze do finału zwyciężyły kolejno w mistrzostwach gminy, powiatu, regionu, w półfinale mistrzostw województwa oraz w finale wojewódzkim. Warto zaznaczyć, że w pięciu turniejach eliminacyjnych reprezentantki  SP 4 Goleniów straciły tylko jedną bramkę, eliminując po drodze kilkanaście szkół z całego województwa.

Rywalizacja finału Mistrzostw Polski rozegrana została systemem „każdy z każdym”, co przy ośmiu zgłoszonych zespołach oznaczało, że każda drużyna miała do zagrania siedem spotkań. Nasze dziewczyny rozpoczęły turniej meczem z SP 1 Aleksandrów Kujawski, który wysoko wygrały 5:0. W sesji popołudniowej spotkały się   z SP Żegocin, wygrywając 4:3. Na zakończenie piątkowych zmagań pewnie pokonały SP Somonino 4:0.

Dziewczęta w  doskonałych nastrojach przystąpiły do kolejnych spotkań w sobotę, rozpoczynając drugi dzień rozgrywek od meczu z SP Brzeg, który musiał uznać wyższość reprezentantek SP 4 z Goleniowa (4:1). Niestety, długa przerwa między meczami tego dnia wybiła nieco nasze dziewczyny z koncentracji. Spotkanie z SP 3 Ząbki od początku przebiegało pod kontrolą rywalek. Nasze dziewczyny nie znalazły recepty na dobrze dysponowane tego dnia Ząbki i uległy 3:9. Pomimo porażki, drużyna z Goleniowa potrafiła fantastycznie  odbudować morale i zachować zimne głowy w następnym meczu z SP Bierutów, wygrywając bez straty bramki 3:0. Był to kluczowy moment turnieju, w którym dziewczyny były już pewne medalu. Układ tabeli przed ostatnimi meczami pokazywał, że do złota konieczne jest ostatnie zwycięstwo, ale również przegrana drużyny z Ząbków. W niedzielę pierwszy mecz grały główne rywalki do złotego medalu. Po ich zwycięstwie stało się jasne, że SP 4 Goleniów ma zapewniony srebrny medal, nawet w przypadku remisu lub przegranej w ostatnim spotkaniu. Nasze dziewczęta, bardzo już zmęczone długim turniejem i doskwierającym upałem, wykrzesały jeszcze z siebie ostatnie siły i zremisowały z SP Horodyszcze 4:4.

Radość z medalu całej drużyny i trenerów była olbrzymia. Dziewczęta odniosły historyczny dla szkoły sukces, zdobywając po raz pierwszy medal Mistrzostw Polski. Ostateczna klasyfikacja :

  1. SP Ząbki,
  2. SP 4 Goleniów
  3. SP 1 Aleksandrów Kujawski

 Emilka Szymczak z SP-4 Goleniów została wybrana przez trenerów drużyn uczestniczących
w mistrzostwach najlepszą zawodniczką turnieju.

Na medal spisali się również rodzice oraz dyrekcja i nauczyciele wychowania fizycznego z SP4, szykując drużynie iście mistrzowskie powitanie. Był tort, szampan i łzy szczęścia oraz słowa podziękowania dla wszystkich wuefistów, którzy przez cały rok pracowali z dziewczynami, przygotowując je nie tylko do piłki nożnej, ale także piłki siatkowej, koszykowej, ręcznej, unihokeja czy zawodów lekkoatletycznych. 

SP 4 w Goleniowie  w tym roku szkolnym sięgnie po raz trzeci z rzędu, a w sumie po raz czwarty w historii,  po tytuł najlepszej szkoły we współzawodnictwie szkół podstawowych w ramach Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Zachodniopomorskiem.  Warto dodać, że szkoła otrzymała od Ministerstwa Edukacji Narodowej także tytuły: Szkoły Odkrywców Talentów, Mistrza Odkrywców Talentów, Mistrza Sportowych Talentów, a na ostatniej Wojewódzkiej Gali Sportu brązową odznakę za zasługi dla krzewienia kultury fizycznej.  

Skład srebrnej drużyny SP 4 Goleniów: Emilia Szymczak, Olimpia Kosek, Zuzanna Różewska, Martyna Bakan, Nikola Bilińska, Magda Ludwicka, Anna Rzążewska,  Nikola Margas, Anita Skotnicka, Monika Dadeło, Kornelia Maros, Lena Łebińska.

Trenerem drużyny jest pan Maciej Kawiak, opiekunem pan Marek Teca.

Data dodania: 2019-06-18 16:27:33
Data edycji: 2019-06-18 16:31:34
Ilość wyświetleń: 475

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Mistrz Odkrywania Talentów

Mistrz Sportowych Talentów

Ambasador Niepełnosprawności

Cytat

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button